Sesja Rady Miejskiej w Nowogrodźcu

Urząd Miejski w Nowogrodźcu informuje, że w dniu 30 lipca 2021 r. o godz. 8:00

w sali konferencyjnej Domu Kultury „PROMYK” w Nowogrodźcu ul. Rynek 20

odbędzie się XXXIX Sesja Rady Miejskiej w Nowogrodźcu

KRUS NOWY410

Zbliża się czas intensywnych prac rolnych. Żniwa wieńczą codzienny trud rolnika, wymagają wytężonej pracy, od rana do późnego wieczora, często w zmieniających się warunkach atmosferycznych i używania maszyn rolniczych o skomplikowanej konstrukcji. Mając na uwadze zagrożenia i niebezpieczeństwa jakie dotykają rolników podczas prac rolniczych zwracamy się o zachowanie rozwagi i wymogów bezpiecznej pracy.

ostrzezenie meteo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ostrzega przed burzami, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.
Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 15:00 dnia 26.07.2021 do godz. 07:00 dnia 27.07.2021r.

spis410

Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. trwa od 1 kwietnia 2021 roku do 30 września 2021 roku. Tradycyjnie, raz na 10 lat Główny Urząd Statystyczny pyta mieszkańców Polski „ilu nas jest”, „kim jesteśmy”, „jak żyjemy” oraz o inne istotne kwestie związane   z funkcjonowaniem społeczeństwa. Wyniki spisu są niezwykle istotne  w zarządzaniu państwem, ale także województwem, powiatem czy gminą.Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.

Punkt Szczepień crop410

Utworzenie Punktu Szczepień Powszechnych w Nowogrodźcu było odpowiedzią na trudny czas pandemiczny spowodowany wirusem COVID-19. W ciągu kilku tygodni zaszczepiło się w nim kilkanaście tysięcy osób. Chociaż Punkt Szczepień Powszechnych w Nowogrodźcu zakończył już swoją działalność, to wciąż jednak będzie można się zaszczepić w Przychodni Gminnej przy ul. Asnyka 55 w Nowogrodźcu oraz w Przychodni w Zebrzydowej po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

>> Punkt Szczepień w Nowogrodźcu - relacja filmowa <<